3 : 3  Máté Kiss 58.
4 : 3  Rati Aleksidze 89.

Győri ETO FC: Sztevanovics – Dorogi, Supics, Zámbó (Sánta, 45.), Bicak – Odikadze, Kiss M., Jäkl (Nyári, 70.)l, Djordjevics – Copa – Brnovics (Alekszidze, 62.)
Újpest FC: Balajcza – Dudics, Lipták, Korcsmár, Pollák – Bori, Jucemar (Stokes, 30.), Bozsics, Foxi (Simek, 53.) – Simon, Tisza

Gólszerző: Tisza (13.), Simon A. (17., 41.), ill. Brnovics (24.), Bozsics (42. - öngól), Kiss M. (58.), Alekszidze (89.)
Sárga lap: Bozsics (35.), Stokes (64.), Dorogi (71.), Bori (88.)
Kiállítva:
Szögletarány: 5:7 (0:4)

A mérkőzés előtt:

Csapatunk minden probléma nélkül megérkezett a meccs helyszínére. Játékosaink az indulás előtt a Csülök étteremben fogyasztották el korai ebédjüket.

A Debrecen Diósgyőr elleni győzelmével eldőlt, hogy a 2008/2009-es bajnokság ezüstérmese az Újpest FC.

A csapatot mintegy 400-500 szurkolónk kísérte el az ETO-parkba. A vendégszektorba érvényes irreálisan magas jegyárak miatt több tucat szurkolónk a főlelátóra váltott belépőt. Voltak, akik be sem léptek a stadionba, hanem a lelátóra vezető felüljáróról követték a mérkőzést.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.
5. perc: Az első öt perc helyzet nélkül telt.
7. perc: Pollák előreívelése után Simon került ziccerbe, de a lövés pillanatában a labda kissé megcsúszott, és csatárunk nem érhette el.
12. perc: Bori ívelt előre szabadrúgást balról, a labda kiesett a győri kapus kezéből. Simon megpróbálta elérni a labdát, de Sztevanovics elütötte. 11-es!
13. perc: A büntetőt Tisza a kapu bal oldalába lőtte. (0-1)
17. perc: Balajcza előreívelése után Tisza csúsztatta tovább a labdát Simon elé, aki megtolta a kapus előtt. Csatárunk kissé ütemet vesztett, majd félfordulatból 13 m-ről félmagasan a hálóba helyezett. (0-2)
22. perc: Egy jobb oldali bedobás után Balajcza ütötte ki a labdát.
24. perc: Brnovics 17 m-ről kapura lőtt, a labda megpattant egyik védőnkön, és Balajcza mellett a jobb alsó sarokba vánszorgott. (1-2)
29. perc: Bori beívelése után Sztevanovicsnak kellett kiütnie a labdát a veszélyesen érkező csatáraink elől.
30. perc: Bicak lövése kerülte el egy méterrel kapunkat.
30. perc: Csere nálunk: Jucemar helyett Stokes a pályán.
31. perc: Tisza bombázott kapura 22 m-ről, a győri kapus csak kiütni tudta a labdát.
33. perc: Tisza a balösszekötő helyéről, 17 m-ről csavart kapura: Sztevanovics szögletre mentett bravúrral.
35. perc: Bozsics kapott sárga lapot rossz ütemű becsúszásért.
36. perc: Bozsics az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást 28 m-ről is kapura bombázta. A győriek hálóőre óriási bravúrral ütötte szögletre a bal felső sarok felé zúduló labdát.
41. perc: Bori ívelt előre egy szabadrúgást, amelyet a 11-es pontnál Lipták kapura pörgetett, majd Pollák csúsztatta kapufára a labdát. Sztevanovicsot ez megzavarta, bár még beleért a labdába, amely visszapattant a jobb kapufáról Simon elé, csatárunk pedig közelről a hálóba helyezett. (1-3)
42. perc: Egy előreívelt győri szabadrúgás után Bozsics próválta kifejelni a labdát, de rosszul ért bele, így a labda a jobb sarokba hullott. (2-3, öngól)
45. perc: Cserélt a Győr: Sánta érkezett Zámbó helyére.
Vége a félidőnek!

A szünetben:

A szünetben dr. Füzi Ákos klubmenedzser arról adott tájékoztatást, hogy Jucemart sérülés miatt kellett lecserélni. A brazil középpályásnak a combközelítő-izma fájdult meg.

2. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második félidő!
48. perc: Balajcza ütött szögletre egy veszélyesen csavarodó győri szabadrúgást.
53. perc: Foxi helyett Simek lépett pályára.
58. perc: Kiss M. kissé jobbról, 26 m-ről, szabadrúgásból bombázott a jobb felső sarokba. (3-3)
62. perc: Brnovics helyett Alekszidze a pályán.
64. perc: Stokes kapott sárga lapot Sánta buktatásáért.
66. perc: Simek futott el a jobb oldalon, de beadását Djordjevics kirúgta  a kapu elől.
69. perc: Tisza játszotta tisztára magát a tizenhatos előtt, majd 20 m-ről, jobb külsővel lőtt nem sokkal a győri kapu fölé.
70. perc: Jäkl helyére Nyári állt a győrieknél.
71. perc: Dorogi buktatta Borit, amiért sárga lapot kapott.
74. perc: Alekszidze tört kapura, majd 15 m-ről Pollák mellett lőtt, de a labda a bal kapufa mellett gurult el. A játékvezető szögletet jelzett.
76. perc: Kiss M. 24 m-es lövése szállt el Balajcza kapuja fölött.
80. perc: Sánta bal oldali beadását Alekszidze 6 m-ről a kapu bal felső sarka fölé fejelte.
88. perc: Bori tartott rá Dorogi lábára, amiért sárga lapot kapott.
89. perc: Egy előreívelt labdát Alekszidze kezelt le a tizenhatos előterében, kapura fordult, majd 18 m-ről kapura lőtt, a labda pedig Balajcza kezét is érintve vágódott a kapu jobb oldalába. (4-3)
Vége a mérkőzésnek!

Remekül kezdtük az első félidőt: a két csapat kezdeti „ismerkedése” után belehúztunk, és a 20. percben már 2-0-ra vezettünk. Az előny rövid időn belül csökkent, azonban az első harminc percben nyilvánvaló volt, hogy csapatunk sokkal egységesebb, szervezettebb, mint a hazai gárda.

És motiváltabb is, annak ellenére, hogy a bajnokság számunkra eldőlt, miután a Debrecen pénteken este legyőzte a Diósgyőrt.

Játékosaink küzdöttek hajtottak, és az első félidő utolsó harmadára teljesen átvették az irányítást a játéktéren. Ha egy szerencsés góllal is, de teljesen megérdemelten sikerült növelni az előnyt, amelyre egy percen belül érkezett is a válasz – igaz, a győriek ehhez semmit nem tettek hozzá.

Két csatárunk ekkor igen veszélyesen futballozott, Simont két gólja dicséri, Tisza pedig sistergős bombákkal riogatta a győri kapust.

A második félidőt az ETO kezdte jobban, ekkor jobbára újpesti térfélen folyt a játék. A hazaiak – el kell ismerni – egy remek szabadrúgásgóllal egyenlővé tették az állást.

Ebben az időszakban sokkal inkább a mezőnyjáték, a taktikai csata és a sok párharc dominált, a szurkolók nem láthattak látványos futballt.

Az utolsó negyedórában mintha minden mindegy alapon játszottak volna a csapatok, mindkét fél a győzelemre játszott. Sajnos, míg nekünk nem jöttek be a húzásaink, addig a hazaiak egy átlövéssel megszerezték a három pontot.

2009.05.23. 16:55